Кримінальний проступок

в Україні: і не админка, і не уголовка. Що ж це таке?
 
що робити, якщо Вас оформляють за нетверезе водіння

Алкотестер онлайн

Білети ДАІ

Кримінальний проступок в Україні: що це таке і чим відрізняється від злочину.

© АвтоАдвокат
28.03.24 14:56:37


Besucherzahler
счетчик для сайта
версія 2.0
Адвокат

Skype: avtoadvokat001

Кримінальний проступок в Україні. Що це таке? Коментар адвоката.

Кримінальний проступок в УкраїніОтже, з деяких пір в правове поле України введено таке поняття, як кримінальний проступок (далі по тексту можливе скорочення КП). Звучить ново і багато хто не знає, що це за норма права і в чому її відмінність від адміністративного правопорушення. Ви скажіть, що все просто - покарання більше. А ось і ні. Тобто, зовсім не обов'язково, адже деякі статті КУпАП передбачають набагато більш сувору відповідальність, ніж КК. Для того, щоб зрозуміти це на практиці, потрібно вивчити питання, починаючи з самого кореня. Давайте подивимося на законодавче визначення теми даної статті. Почнемо з загального поняття порушень в КК:

Стаття 11 КК України. Поняття кримінального правопорушення.

Частина 1. Кримінальним правопорушенням є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом кримінального правопорушення.

Частина 2. Не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.

Тепер коротко про кожну частину статті і людською мовою. Зрозуміло, відповідальність настає лише за те, що переписано в кодексі. Якщо Ваші дії ніяк не позначені - ніяких претензій до Вас. Наприклад, якийсь Петров торгує ковбасою в недозволеному місці. Це ніяк не КП, тому що в КК такого немає. А ось, якщо Ви керували автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, тут вже на це є кримінальний проступок за статтею 286-1 КК, значить Вас будуть оформляти.

Що стосується частини другої, тут теж все досить просто. Якщо Ваші дії нікому нашкодити не могли, то тут вже це і не правопорушення. Як? Давайте знову звернемося до прикладу. Ось затіяв наш умовний порушник шашлики в гаражному кооперативі, покликав друзів. Випив грам двісті горілки. І ось, настав час розходитися. Машина стояла рівно навпроти воріт, і наш чоловік напідпитку загнав її туди, метра два з половиною шляху всього. Кому і якої шкоди він міг заподіяти? На проїжджу частину він не виїжджав, люди в гаражі були відсутні. І ось цікаво, служителі феміди також віднесуть такі дії до караним діянням? Особисто я - ні.

Ну а тепер треба з'ясувати, чим відрізняється УП від злочину. Для цього звернемося до наступної нормі закону.

Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень

1. Кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини.

2. Кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Решта частини даної статті нас не цікавить, тому що там вже мова йде про злочини. Виходячи з вищевикладеного та простіше кажучи - тема даної статті це таке порушення, за яке не можуть дати позбавлення волі (в'язниця) ні в якому вигляді. Більш того, штраф за нього не може перевищувати 51000 гривень (за станом на момент написання статті). Таким чином, стає зрозумілим, що ми маємо справу з мінімальним типом порушень, передбачених в ККУ.

Автори закону як би говорять нам: «Тут фактично правопорушення, завжди їм було, але тепер карати ми будемо в більш сувому режимі - щоб наповнити бюджет». Що це дає простим громадянам на практиці? Фактично нічого, адже менше правопорушень від цього не стане.

Але присутні і негативні моменти. Почнемо з громіздкісті процедури. Ось, якщо говорити про нетверезу їзду, то тепер це Вам не просто в трубочку подути. Тут вже і затримання може мати місце, обшук або огляд. Робота дізнавача (також нової процесуальної одиниці) і всі інші «принади криміналу», хоч і малого. Саме про всі послідовності дій при оформленні я напишу в іншому матеріалі.

Тут же ми розглянули основні ознаки і особливості такого поняття, як кримінальний проступок. По суті, можна було б сказати, що це такій собі «дрібний злочин». Але, раз для розслідування таких закон передбачає спеціальну процедуру і навіть нові посади - значить це дійсно щось нове. Яка буде статистика по даному напрямку - покаже час. А поки не забувайте: що б у Вас не сталося з даного питання - головне звернутися за допомогою адвоката якомога раніше.

Кримінальний проступок


© 2009-2024 AvtoAdvokat.com.ua. Ссылка на материал при перепечатке, репосте и пр. обязательна!

Для Вашої зручності, матеріал доступний такими мовами:
Русский язык | Українська мова

☎ дзвонить!